2ttuning.pun.pl

Forum poświecone wszelakim pojazdom 2t .


#1 2014-03-12 08:55:31

AFRO

Żółtodziób

Zarejestrowany: 2014-03-11
Posty: 32
Punktów :   

Streetfighter 60/4/3 by AFRO

Siemka simka mam już dłuższy czas kupiony jako full DDR w idealnym stanie na pozątku była to full serja
jeździłem tak dość długi czas i nagle zabrakło mi prędkości xd.No to zaczęło sie nie winnie od kupna zębatki 17z i kosza s70 lecz sim nie chciał jechać:/ wiec założyłem spowrotem 16z u jeździłem tak dłuższy czas.Potem przerobiłem wydech na AoA1 zakupiłem 60/4/3 i gówniany gaźnik 19n1-11 i stożek.Tak zaczałem sie bawić w tuning mechaniczny to i wizualke pasowąło poprawić i tak oto po paru latach i wydanej kupie forsy powstało coś takiego:
http://www.bikepics.com/members/AFRO/89 … 623407&s=0
Na tej stronie są najświeższe zdjęcia
Mechanicznie aktualnie sie też sporo zmieniło
Aktualny setup:
               
Cylinder-60/4/3  by chylo00  (Właściwie 60/5/3 ale  na tłoku 2p nie da się zasilić tego bostu)                   
Wydech-Spawak 9800  by simi z nierdzewki             
Zapłon-LFK       
Gaźnik-Amal 21t MZA
Skrzynia-5b long MZA
Zębatka-13z MZA
Głowica-DDR plan 0,5mm                 
Tłok-MZA ciemny
Wał-s51 z wypełniaczami IFA
Kosz-S51 odchudzany MZA
Docisk-1,6 DDR
Filtr-gąbka
Kartery-Poszerzane zasilania DDR
Łożysko swożnia-MZA srebrzone

Niestety w tej chwili simson ma założony cylek 60/2 ponieważ z tłoka prawdopodobnie MZA zdarła się anoda i się zatarł.
Mam co do niego jeszcze dużo planów pierwotnie zakładałem zrobienie 77/4/3 TT na meteorze lub 70/4/3 TT na MZA toczonym  po sprzedaży mojej motorynki z silnikiem simka lecz motorynka nawaliła i przełożyłem cylek z niej do simka ( 60/2 ).Prawdopodobnie teraz zakładam że oddam 60/5/3 do pypa i zrobi się jakieś 60/4/3 TT na 2p toczonym lub 60/5/3 TT na 1p toczonym.Prawdopodobnie do tego wpadnie motoplat jak sprzedam LFK wpadnie też wachacz by simi malowanie plastików i bagażnika na biało poprawki pozostałego lakieru lusterka F1 sprężyny 3,6mm na przód i dodatkowa gleba jakieś 2/3cm której mu brakuje oświetlenie led z aqu a w po wakacjach jak kaska będzie sprzyjała to wpadnie 70/77 .

Ostatnio edytowany przez AFRO (2014-03-12 08:57:11)

Offline

 

#2 2014-03-12 15:26:51

Syja

Żółtodziób

Zarejestrowany: 2014-03-03
Posty: 35
Punktów :   

Re: Streetfighter 60/4/3 by AFRO

Szkoda dłubać w tym 60 jak masz robić jakąś hajdcorową 70, zamiast tego dorób do 70 membrane.

Offline

 

#3 2014-04-05 22:35:09

AFRO

Żółtodziób

Zarejestrowany: 2014-03-11
Posty: 32
Punktów :   

Re: Streetfighter 60/4/3 by AFRO

Dobra panowie czyli będę robił tak:P.Cyl dostanie tłok MZA 1p toczony i luz montażowy 0.06mm strojenie podniesie się na 10100 RPM cyl przejdzie poprawki przy okazji uruchomi się 5-ty kanał zostanie także skrócony dolot i będzie robiony szlif wszystko będzie robił majster PYPU także lipy nie będzie:).Łapcie jeszcze jakieś filmy jak chodziło 60/4/3 by chylo00 na takim osprzęcie:
                                 
Wydech-Spawak 9800  by simi z nierdzewki             
Zapłon-LFK       
Gaźnik-Amal 21t MZA
Skrzynia-5b long MZA
Zębatka-13z MZA
Głowica-DDR plan 0,5mm                 
Tłok-MZA ciemny
Wał-s51 z wypełniaczami IFA
Kosz-S51 odchudzany MZA
Docisk-1,6 DDR
Filtr-gąbka
Kartery-Poszerzane zasilania DDR
Łożysko swożnia-MZA srebrzone


Przyspieszenie part 1

https://www.youtube.com/watch?v=imu1HTzkH-g&hd=1

Przyspieszenie part 2

https://www.youtube.com/watch?v=YZjOPt7 … wzQ_w&hd=1

Radzę troche przygłośnić bo kamera nie była szałowa chociaż coś nagrałem xD.



Post number 2 .

Garnek jest już w końcu u PYPA bo na tym 60/2 to jest stanie w miejscu nie jazda na dodatek jest potężne ring fiuter (pierścienie grają koncert na max rpm xD).Spędziłem dzisiaj z 2h na doczyszczeniu tego w sumie to całą zimę stał w błocie:P jutro go może przepoleruje zrobiłem tez dodatkowe mocowanie spawaka dla pewności (w poprzednim spawaku często odpadała końcówka:P).Jak tylko dorobie się trochę kasy to lece po biały lakier i podkład to wymaluje przełączniki kierownicy plastiki i bagażnik.Myśle też wogule wywalić airbox i wstawić kawałek blachy z otworami zamaskowanymi siatka tuningową(dla lepszego chłodzenia i wygladu).

Post number 3.
Założyłem zapłon pitbike i jestem zadowolony simek nawet na 60/2 robi fajny rozpierdol przyspiesznie wzrosło wkrętka jak w jakimś crossie nie zauważyłem żeby ciężko mi się ruszało wręcz jest mu nawet lżej po zmianie biegu zachowuje się podobnie lecz minimalnie lepiej nie przymula go tak ale większej różnicy nie ma .Dało to potężny zryw na asfalcie gaz i koło mieli:P Tutaj filmik z wkręcania
https://www.youtube.com/watch?v=Qv5i6KqArUk&hd=1

Ogulnie zauważyłem same plusy po założeniu tego zapłonu jutro zorbie prowizoryczne światło led a w tyg pojadędo KW po h7 ledową i kilka diod led spróbuje skminić oświetlenie ledowe zobaczymy jak się to spisze .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cszgierz.pun.pl www.twojamiss.pun.pl www.p-mt2.pun.pl www.fifa09manager.pun.pl www.pps-clan.pun.pl