2ttuning.pun.pl

Forum poświecone wszelakim pojazdom 2t .


  • Index
  •  » Prawo
  •  » spisywanie przebiegu na przeglądzie

#1 2014-03-18 22:00:08

12343

Żółtodziób

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40
Punktów :   

spisywanie przebiegu na przeglądzie

Bylem na przeglądzie i kazali mi podać stan licznika i to tam spisali i dali mi taką karteczkę i kazali wozić ze sobą.
Na tej karteczce jest spisany aktualny stan licznika i jeszcze dane takie jak w dowodzie
I moje pytanie jest takie jeśli wymienie licznik na nowy to doczepią się do tego na następnym przeglądzie? Bo jeśli na starym liczniku było spisane np:20tyś a na następnym przeglądzie będzie 2tyś....


Simson S77/4

Offline

 

#2 2014-03-19 14:19:40

Ponczek345

Żółtodziób

Zarejestrowany: 2014-03-07
Posty: 24
Punktów :   

Re: spisywanie przebiegu na przeglądzie

Trochę to podejrzane jest, bo po co stan licznika na przeglądzie?? U mnie w zakładzie (praktyki) spisują stany liczników, bo jest gwarancja działania do chyba 1000 km.... Jak zmieniasz licznik  to nic nie powinno być niezgodnego z prawem, no chyba, że jak przy sprzedaży zmienisz licznik z innym przebiegiem, i nie poinformowanie o tym kupującego to mogą być jakieś problemy ( tak robią przy autach).... Jak masz możliwość to pojedź do jakiejś innej stacji diagnostycznej, i zapytaj się o co w tym chodzi....


Szczęśliwy posiadacz Simsona s51 B1-4: BP

Offline

 

#3 2014-03-19 14:25:40

12343

Żółtodziób

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40
Punktów :   

Re: spisywanie przebiegu na przeglądzie

z tego co słyszałem to weszły jakieś nowe przepisy że trzeba teraz na przeglądzie spisywać liczniki żeby ich nie cofać podczas sprzedaży pojazdu


Simson S77/4

Offline

 

#4 2014-03-19 20:33:39

 Ja

Żółtodziób

najnowsze we wsi
Skąd: wziąć pieniądze?
Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: spisywanie przebiegu na przeglądzie

Liczniki muszą być spisywane. Jeżeli masz nowy licznik z mniejszym przebieg musisz mieć jakiś papier/zaświadczenie odnoszące się do zmiany prędkościomierza. Jeżeli nie masz, możesz mieć kłopoty prawne podczas sprzedaży, lub przyszłej kontroli Badana Stanu Technicznego Pojazdu.


Tag ji Nje

Offline

 
  • Index
  •  » Prawo
  •  » spisywanie przebiegu na przeglądzie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.izabelcik.pun.pl www.rifp.pun.pl www.duelmastersteam.pun.pl www.moto-skc.pun.pl www.bajubaju.pun.pl